בדיוק חזרתי עכשיו מהקולנוע. ראיתי את הסרט "פלא". הייתי חייב לשבת ולרשום את הפוסט הזה.

הסרט מתאר את סיפורו של אוגוסט פולמן, שנולד עם פנים יוצאות דופן, אשר מנעו ממנו ללכת לבית ספר רגיל. לאחר שלמד בלימוד ביתי, אוגי מגיע לראשונה לכיתה ה' בבית הספר המקומי ונאלץ להתמודד עם חבריו לבית הספר שחלקם מתקשים להסתגל לתלמיד עם המראה הלא שגרתי.

אוגי היה חובש קסדה של תחפושת חלל כדי להסתיר את פניו. להסתיר את עצמו. החג האהוב עליו היה ליל כל הקדושים ששם יכל להתחפש וללכת עם ראש מורם כי אף אחד לא יכל לזהות אותו.

הסרט מתאר את הקשיים של אוגי, הפחד ללכת לבית ספר חדש, ילדים שצוחקים עליו ולועגים לו. אימא שמקדישה את חייה למענו ומזניחה את ביתה הבכורה.

מסע מדהים של ילד קטן, חסר ביטחון ששונא את עצמו. שונא את המראה החיצוני שלו. הקשיים שהוא עובר. הבכי והרצון להיעלם מהעולם ולהיות בילתי נראה. אך הוא לא מוותר לעצמו. גם כשצוחקים עליו ולועגים לו, הוא ממשיך ללכת לבית הספר. יושב לאכול לבד בקפטריה ונשאר נאמן לעצמו. למרות הרצון העז לרכוש חברים ולהרגיש אהוב. הוא מראה את חכמתו בשיעורי מדעים, מנסה להתעלם מכל הבריונים שמציקים לו עד אשר שני ילדים. ילד ילדה, בחרו לראות את הפוטנציאל בילד המדהים הזה ולהיות חברים שלו מאשר להתחבר לילדים המקובלים בשכבה. לאט לאט אוגי רוכש עוד חברים, מצליח בלימודים ואף מקבל מדליית מציין של השכבה.

הילדים החלו לראות את אוגי. לראות את הנפש שלו. את הפנימיות שלו. את הערכים שלו. הם אהבו את מה שהם ראו והתאהבו בו. וכך החיצוניות שלו כבר לא הייתה חשובה כל כך.

איזה מסר עוצמתי זה. אני רושם את הפוסט הזה וכולי צמרמורת בגוף.

המחנך שלו אמר לפני כולם משפט שמאוד אהבתי "מי אני שואף להיות, זה מה שאנחנו אמורים לשאול את עצמנו כל הזמן".

בסוף הסרט אוגי אמר לחבר הכי טוב שלו "נדרשת המון עבודה כדי להראות כל כך טוב".

אני חייב לציין שבכיתי לא מעט בסרט. הוא ריגש אותי מאוד. רציתי רק לחבק אותו. ראיתי איפה ההתמודדויות של אוגי פגשו ועדיין פוגשים אותי בחיים. הרצון להיות שייך, אהוב. שלמרות כל הקשיים שאנחנו עוברים בחיים, אסור לנו אף פעם לוותר. לוותר על עצמנו. על מי שאנחנו ולשנות את זהותנו בשביל הסביבה. להאמין שמגיע לנו להיות אהובים אך קודם אנחנו צריכים לאהוב את עצמנו. עם כל היתרונות וכל החסרונות. להישאר נאמנים לעצמנו בדיוק כמו שהמורה של אוגי אמר.

סרט מרגש, עוצמתי עם המון מסרים ותובנות. כוח רצון, אמונה, אותנטיות, קבלה עצמית, ביטחון עצמי, חוזק ותמיכה מאנשים שאוהבים אותנו.

היקום מזכיר לי כל פעם מחדש להיות מי שאני בוחר להיות.

אני לא יכול להתמזג עם הסביבה, שנועדתי לבלוט!

מומלץ בחום.

כפיר.

אהבתם? מוזמנים להגיב ולשתף את הפוסט