הוקרת תודה הוא כלי חשוב מאוד בפיתוח ביטחון עצמי.
כאשר אנו מוקירים את עצמנו, אנו נותנים משמעות לעשייה שלנו. לדרך שבה אנו צועדים לעבר המטרות שלנו בחיים.
כאשר אנו מוקירים את עצמנו, האמונה שלנו בעצמנו, המסוגלות שלנו, האנרגיה והמוטיבציה גדלים.
כאשר אנו מוקירים את עצמנו, אנחנו מוקירים גם אנשים אחרים. אנחנו לא לוקחים שום דבר כמובן מאליו.
התחושה היא מדהימה כאשר אנו עושים שינוי בתפיסה ובגישה שלנו לגבי הדברים אפילו הקטנים ביותר בחיינו.
ולשם כך אני רוצה לתת לכם שתי דוגמאות:

1. כשלמדתי את הכלי האימוני הזה- "זכות והוקרת תודה" הבנתי באמת את המשמעות שלו. אני זוכר ששיתפתי את המרצה שלי בקורס אימון בזמנו שכשהייתי בסופר וסיימתי לארוז את המצרכים בשקיות בקופה, אמרתי תודה לקופאית והלכתי. תמיד אמרתי תודה כבדרך אגב או בשקט או בחצי מילה כזה כשאני כבר הולך. הפעם אמרתי תודה רבה עם חיוך ואז הלכתי לדרכי. באמת הערכתי אותה ואת העבודה שלה. פתאום ראיתי. ראיתי אותה. זה לא היה מובן מאליו. גם שהיא עזרה לי להעמיס את המצרכים בשקיות. ההרגשה הייתה מדהימה.

2. יש לי חבר ממש טוב. כמו אח. חבר ילדות שגר בישוב בו גדלנו. בערך 40-45 דק' נסיעה ממני. מעבר לעזרה המופלאה שלו כשאני צריך, הוא לא מעט פעמים לוקח ומחזיר אותי הביתה ועושה את כל הנסיעות הללו. (אין לי רכב). אז נכון… יש לו רכב חברה והדלק לא על חשבונו. עם זאת, לצאת לא פעם ולא פעמיים באחת-שתיים בלילה ולנסוע 45 דק' כדי להחזיר אותי ואז לחזור חזרה לביתו, רק כדי שאני אבלה איתו ועם אשתו אצלם בבית לראות איזשהו סרט או סתם זמן איכות ביחד…זה ממש לא מובן מאליו. ותמיד אמרתי לו תודה. כל פעם מחדש. אך כשלמדתי את המשמעות העמוקה של הוקרת תודה, אמרתי לו תודה באמת מהלב. מהמקום הכי אמיתי ועמוק שבי. והוא השיב לי פעם: "שטויות, מה קרה לך….בשביל מה יש חברים?"

ועדיין…שום דבר לא מובן מאליו מבחינתי ואהבתי אליו כאדם וכחבר גוברים כל פעם מחדש.

חשוב גם להוקיר תודה לבני זוג שלנו. להוקיר תודה שהם איתנו. זו בחירה שלנו להיות איתם כמו שזו בחירה שלהם להיות איתנו.

כשאנחנו מוקירים תודה לאנשים שאנחנו אוהבים, אנחנו מעבירים להם מסר שאנחנו רואים אותם. שאנחנו מעריכים אותם ואוהבים אותם. ובמיוחד כשהשגרה נכנסת לנו לחיים, הרבה פעמים אנחנו לוקחים את בן זוגנו כמובן מאליו בלי לשים לב בכלל. ולכן חשוב לתרגל לומר תודה. להעריך. את עצמנו ואת האחרים סביבנו.

אז תודה לכם על שהקדשתם זמן לקרוא את הפוסט.

מקווה שתעשו בו שימוש 🙂