המון שנים עבדתי כיועץ לימודים במכללות שונות בארץ. מכרתי קורסים בהיי טק ובעיצוב גרפי ואנימציה. המשכורות היו טובות, הכרתי אנשים מדהימים. ממש חממה. וכך עברו להן 8 שנים. אך תמיד היה לי משהו חסר.
חלל ריק שלא הצלחתי למלא אותו ולהרגיש ממש סיפוק במה שאני עושה. כשנכנסתי לתחום האימון-קואצ'ינג בהתחלה רציתי לעבור תהליך על עצמי. לגלות את עצמי מחדש. זה עזר לי מאוד. להתחבר למהות שלי.
וכשהתחלתי לאמן אחרים וראיתי את ההצלחות שלהם והתהליך שהם עוברים, הסיפוק היה אדיר והחלל הריק בתוכי התחיל להתמלא. הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות.
לקחת את כל מה שאני עברתי בחיים ביחד עם הניסיון המקצועי שלי ולעזור לחברי הקהילה הלהט"בית. שם אני מרגיש שליחות גדולה. אך משהו בהתחלה עצר אותי. הפחד. במשך שנים עבדתי באותה עבודה בטוחה.
יש משכורת שנכנסת כל חודש. בונוסים, ערבי צוות, צ'ופרים. איך אעזוב את זה?

פחדתי לצאת מאזור הנוחות שלי. הייתי מאוד מתוסכל. מצד אחד אני רוצה להגשים את הייעוד שלי ומצד שני אני מפחד לעשות זאת. ומה יקרה אם זה לא יצליח? איך אני מקדם את העסק שלי?
האם להתמקד בתחום מאוד ספציפי זה נכון? צפו להם המון שאלות שאפילו הכניסו אותי לחרדה. התחלתי להרגיש מאין מועקה גדולה. באתי בלי מצב רוח לעבודה. אפילו עצבני. זה עשה לי לא טוב.

אז עברה לה עוד שנה ועוד שנה והחלל בתוכי רק גדל וגדל. כל כך רציתי שמישהו יחליט בשבילי ויפטור אותי מכל התסבוכת הזאת. כמובן שזה לא קרה.

בסופו של דבר הגעתי למה שאנחנו קוראים לו באימון "פד אפ". הרגשתי שאני כבר לא יכול יותר להישאר באותו מקום. אני בן 36, והשנים חולפות להן ואני מוותר על החלומות שלי. אני נותן לפחדים שלי נהל אותי.
המון אנשים חושבים שהפחדים שלנו נועדו לפגוע בנו ולהזיק לנו, אך זה בדיוק להיפך. לפחד יש כוונה חיובית. הוא מגן עלינו ושומר עלינו מפגיעה. כך גם הפחד שלי שמר עלי. הוא שמר עלי שאני לא אעשה טעות.
הוא אמר לי "תישאר במקום הבטוח שלך. באיזור הנוחות. אל תעשה שטויות".

התחלתי לשאול את עצמי שאלות. להקשיב לעצמי. זהו חלק מאוד חשוב בתהליך של חיבור עצמי וביטחון עצמי. להקשיב לעצמנו. ישבתי ורשמתי את הערכים שלי שאזכור מי אני ומה מוביל אותי בחיים, ביחד עם החזון שלי ואיפה אני רוצה להיות בעוד כמה שנים ובסופו של דבר קיבלתי החלטה.

אמרתי לפחד תודה. תודה שאתה איתי. שומר עלי ומגן עלי כל כך הרבה שנים אבל היום אני פחות צריך אותך. הגיע הזמן שאקח את המושכות לידיים ואנהל את חיי כפי שאני רוצה.
אם אשאר באיזור הנוחות שלי, אמשיך לחיות בתקיעות ואני אצטער על זה כל חיי.

התפטרתי מהעבודה שלי והחלטתי שאני מתרכז בעסק שלי כמאמן לקהילה הגאה והולך על זה בכל הכוח. פועל באין מחיר. מקסימום אני אצליח.
הפחדים עדיין קיימים אבל החלשתי אותם כדי שלא יפריעו לי להגשים את החלומות שלי. ביחד עם כוח רצון, אמונה בעצמי ואמונה שמה שאני מתעסק זה שליחות עצומה בעיניי…אני יודע שאני אצליח. ואצליח בגדול.

אני מקיים סדנאות והרצאות משלי. כותב ספר שבעזרת השם יצא לאור, מעלה סרטונים, כותב פוסטים ואת הבלוג הזה ועוד המון עשייה מבורכת.
אני מנהל את הפחד מעכשיו. כל עוד אני יצרתי אותו, רק לי יש את הכוח להחליש אותו. הרי לא נולדנו עם הפחדים הללו נכון? והמחיר שאנחנו משלמים על כך שאנו נותנים לפחדים לנהל את חיינו הוא עצום.

החלפתי את רגשות הפחד ברגשות חיוביים יותר שישרתו אותי. אנרגיה, מוטיבציה, התלהבות לעשות סוף סוף את מה שאני אוהב. אני מתרכז בהצלחות שלי ומזכיר לעצמי יום יום שאני מקצוען ומומחה בתחומי ויש לי המון הצלחות בתוך הקליניקה שלי שיוכיחו זאת.

אני מרגיש מדהים. הביטחון העצמי שלי עלה כי אני מאמין בעצמי שאני יכול. שאני מסוגל. ואני לא אתן לפחדים שלי להשתלט עלי.

הגיע הזמן לטרוף את העולם!!

תזכרו… "החיים מתחילים היכן שהפחד נגמר" / אושו.