הגיע אלי בחור מקסים. שי שמו, הומוסקסואל בן 24, עובד כמעצב גרפי,פרילנסר, ובמכבסה של עסק משפחתי קטן ברמן גן.

שי הגיע אלי לאימון במטרה לעלות את הביטחון העצמי שלו . לא לפחד לגשת לאנשים ולהציע את שירותיו כמעצב, בנוסף, להתחיל לאזור אומץ ולפנות לגברים שמוצאים חן בעיניו מבלי לפחד שידחו אותו. בנוסף שי שיתף אותי שגם כשמתחילים איתו, הוא נהפך להיות ביקורתי ולוקח צעד אחורה מהפחד להתחייבות. מהפחד שאם ייתן מעצמו-הוא יפגע. זו הפרדיגמה של שי שאיתה הוא חי די הרבה זמן. מנגנון הגנה.

שי התהלך בתחושה של חוסר אמון באחרים. "אם יבגדו בי… אם ינצלו אותי". כאשר דיברנו על הנושא ונתנו לזה מקום, שי הבין שהחוסר אמון שהוא הרגיש, זה בעצם חוסר אמון בעצמו. הוא פחד להצליח, היה במצב של דחיינות, וותרנות כלפי עצמו.

שי יצא מגיל 17 מבית הוריו ועבר לעיר הגדולה-תל אביב. אביו היה אלכוהוליסט שנכנס ויצא מגמילה רוב שנות חייו. אימו התעסקה יותר בעצמה מאשר בילדיה. לא היה אהבה, חיבוק או מילה טובה בבית. בבית הספר, שי היה ילד שובב ו"מרדן" כדי לרכוש תשומת לב. כדי לקבל יחס.

כיום, הוא לא מספר לחברים שלו שהוא עובד במכבסה כי הוא מרגיש פחות חשוב ולא שווה מספיק. "מה יחשבו עלי אם אגיד שאני עובד במכבסה?" עם זאת בעל העסק, אשתו וילדיהם מאוד אוהבים אותו. שואלים לשלומו, מציעים לו לפעמים לאכול איתם צהריים. הוא מרגיש שיש לו "משפחה" נוספת. ואפילו אחרת לפי תחושותיו.. הוא מקבל יחס ואהבה והרגשת שייכות, מה שהיה חסר לו במשפחתו שלו. ולכן נשאר לעבוד שם.

שי לא למד אף פעם במסגרת לימודים מסודרת. את היותו מעצב הוא למד בעצמו דרך האינטרנט. לאחר שהכרתי את שי וקיבלתי את המסגרת הכללית על חייו, כדי לעלות לו את המוטיבציה ותחילתו של תהליך של חיבור עצמי, שיקפתי לשי את היכולות שלו. להסתכל על עצמו כצופה ניטרלי מהצד ולהשקיף על עצמו. שי התחיל לראות למשל בעבודתו במכבסה את הפרגון העצום שהוא מקבל לא רק כי הוא עובד טוב, אלה בשל היותו מי שהוא כבן אדם. היחס, הגדלת ראש, המילה הטובה. שי התחיל להכיר את עצמו יותר לעומק. להבין מי הוא כבן אדם. כפרסונה. עבדנו על הערכים שלו, הפרשנויות והאמונות המגבילות שליוו אותו. שברנו כל מיני פרדיגמות ששי אמר על עצמו והבין שהאמונות שלו הם סך הכל פרשנויות שלו ולא באמת נכונות ויוצרות אצלו תחושות של תסכול, כעס וחוסר אונים.

שאלתי אותו:"האם נולדת עם האמונות הללו?" הוא אמר לי שלא. "ז"א שאם לא נולדת איתן, ניתן להסיק שהם פירושים שלך לסיטואציות הללו?"

ע"י שאלות פתוחות וכלי שנקרא מודל א.פ.ר.ת, שי הבין שאמונות יוצרות את ההתנהגות שלו וההתנהגות שלו יוצרות אותו כבן אדם. ויש לו את הכוח לפרש אחרת, להאמין אחרת וכך ההתנהגות שלו תשתנה וכך גם הוא. להסתכל יותר על העובדות המוחשיות ולא על הפרשנויות שהוא נותן. ואם הוא לא נולד איתן, אז רק לו יש את הכוח לשנותן ולקחת אחריות על חייו. "אני מרגיש משוחרר" הוא אמר לי בסוף הפגישה.

במהלך פגישתנו, שי התחיל להסתכל יותר על "החצי כוס המלאה" ועל הדברים החיוביים בחייו. ע"י כך ששי ראה יותר את ההצלחות שלו (שהן עובדות ולא פרשנויות), שיקפתי לו אילו יכולות וכישורים יש לאדם שמצליח בצורה כזאת. במה הוא צריך להאמין כדי להצליח ככה. יצירת העוגנים החיוביים באה במקביל לתהליך שבו שי היה צריך ליצור נפרדות מהעבר. מהילדות. מהתחושות שליוו אותו כילד עם הוריו. ע"י אותה נפרדות, שי יכל להיות יותר שלם עם עצמו ולהתנהג כבוגר שאחראי על חייו ולא נשאר בהרגשת תקיעות מהעבר ולא נותן ל"שי הילד" לנהל לו את החיים. זהו תהליך לא פשוט.

שי התחיל לקבל יותר פניות מאנשים שרצו לרכוש את שירותיו כמעצב. בעזרת אינטגריטי, אמונה ונחישות, שי הגדיל את מעגל הלקוחות שלו שהגיעו לרוב מפה לאוזן.

התחלנו לשים מטרות ויעדים איך ניתן להגדיל את העסק שלו ולהתפתח בתחום העיצוב הגרפי שהוא מאוד אוהב. עשינו תכנון מסודר ומבוקר.

שי הבין שהחוסר ביטחון שלו מנע ממנו לעשות דברים שהוא אוהב ורוצה לעשות.

"נפתח בי הרצון לזוגיות ממקום אמיתי יותר" כך שי אמר לי באחת הפגישות שלנו עם חיוך גדול על פניו.

הוא מקרין הרבה יותר אנרגיה, הוא נהנה מהעשייה ומהדרך ומוקיר את עצמו על התהליך.

כיום שי מתעסק רק בעיצוב גרפי. יש לו אתר באינטרנט ותיק עבודות מדהים. הוא צבר לעצמו מעגל לקוחות קבועים ומתפרנס רק מזה.

מעגל החברים שלו גדל, והוא מוקף באנשים שאוהבים אותו והוא אוהב אותם.

שי נמצא כרגע בזוגיות כ-7 חודשים. זוגיות מאושרת וטובה.

וכמובן, הסיפוק הוא אדיר מבחינתי.