תומר גבר הומוסקסואל בסוף שנות העשרים לחייו, הגיע אלי מיואש בלי אנרגיות במטרה למצוא זוגיות. כאשר המטרה למצוא זוגיות הייתה נראית לו רחוקה. "אני כל הזמן באפליקציות. גריינדר, אטרף…די נמאס לי כבר…"

בהתחלה, היה לתומר מאוד קשה לראות את עצמו אפילו בדמיון משיג את המטרה שלו. הוא שיתף אותי שכל הזמן שהוא פונה לגברים שמחפשים זוגיות, ובסוף מחפשים רק סקס, או שרוצים להכיר אותו ולאחר מכן נעלמים… הייאוש רק הלך וגבר.

"כנראה שאני לא מספיק מושך", "כנראה אשאר רווק לנצח"… זה מוריד לי את הביטחון העצמי . שפת הגוף של תומר הביעה את מה שהוא הרגיש-הוא ישב מרוחק בספה, ידיים משולבות. שידר סגירות והתגוננות.

בתשאול הראשוני, ,תומר שיתף אותי על הילדות שלו. הוריו תמיד חשבו מה טוב עבורו ועשו השוואות בינו לבין ילדים אחרים בכיתתו. הוריו תמיד הסתכלו על הדברים הפחות טובים בחייו. "למה קיבלת רק 80 ולא 100?" (דיברנו על נושא ההשוואות במהלך האימון ואיך זה בא לידי ביטוי חיוו הבוגרים ולמה זה גורם). תומר גדל בהרגשה שלא באמת מתעניינים בשלומו. במה שהוא מרגיש. גם כשיצא מהארון, ההורים אומנם קיבלו אך לא דיברו על זה בבית. היחסים בינו לבין ההורים היו מאוד שטחיים. תומר הוא בן יחיד.

תומר הגיע אלי עם חוסר ביטחון עצמי. קשה לו להתחיל עם אנשים במציאות ולכן מעדיף יותר את האפליקציות. ומצד שני קשה לו עם הרגשת הבדידות. הצורך בלקבל אהבה וחום היה מאוד גדול.

"קשה לי להתחיל עם אנשים. זה באופי שלי"- אמונה מגבילה שאמר לעצמו.

תומר הרגיש פחד. פחד מדחייה. כי אם ידחו אותו זה אומר שהוא לא שווה. "אני כישלון".

הוא מבין שהוא מסתכל על הדברים בצורה שלילית אך לא יודע איך לעבוד ו"לתקן" את זה.

במהלך המפגשים עם תומר, הצלחנו להבין שהצורך שלו בזוגיות הוא ממקום כדי למלא חסך. אותו חסך של אהבה וחום שלא קיבל כשהיה ילד וממקום של בדידות ובנוסף הפחד מדחייה משתק אותו כך שהוא גם מכשיל את עצמו כשהוא מנסה להכיר ולצאת לדייטים.

התחלנו בתהליך של חיבור עצמי. העלאת המוטיבציה לשינוי והעלאת הביטחון העצמי. לראות היכן אני רוצה להיות בעוד מס' שנים, מהם הערכים שלו. לקבל את עצמו כפי שהוא. עשינו לא מעט תרגילים שבו תומר התבקש לרשום ולנהל יומן הצלחות. בו הוא רושם את ההצלחות שלו. לרשום תכונות חיוביות, לעשות פעולות פיזיות שהוא אוהב וכ"ד. בנוסף דיברנו על מהי זוגיות עבורו. איזה בן זוג הוא מאחל לעצמו, מי הוא בתוך זוגיות. תומר הבין שלהיכנס לזוגיות רק לשם הזוגיות בא ממקום לא נכון ולא אותנטי. ושקודם כל הוא צריך לאהוב את עצמו יותר, להכיר את עצמו יותר.

תומר החל בתהליך של להיות בזוגיות עם עצמו. החל לעשות פעולות שהוא אוהב. הוא נרשם למכון כושר. הולך להרצאה פעם בשבוע, הולך לים בסופי שבוע. הוא התחיל להרגיש יותר טוב עם עצמו. הוא החל להוקיר את עצמו יותר על הצלחות שיש לו. ההבנה שהוא לא צריך גורם חיצוני כדי להיות מאושר בחייו הוא המקום בו השינוי מתחיל לבוא לידי ביטוי. התחלנו בתהליך של נפרדות מהעבר. זהו תהליך לא פשוט בו תומר היה צריך להבין שהעבר הוא בעבר ושם הוא צריך להישאר. תומר הוא כבר בחור בוגר וכבר לא אותו ילד. הבנו שלפחד שהוא חווה יש כוונה חיובית. להגן ולשמור עליו. דיברנו עם הפחד והכלנו אותו. אפילו עשינו עם הפחד הסכם בדמיון מודרך.

לאט לאט הביטחון העצמי של תומר עלה. יצרנו עוגנים חיוביים שיחזקו את הערך העצמי שלו. התמקדנו בדברים חיוביים בחייו וראינו אילו יכולות וכישורים יש לו במקומות הללו.

תומר הבין מהם המחירים והרווחים בלחשוב את אותם אמונות מגבילות שהוא האמין והבין שאילו פרשנויות שלו שמנעו ממנו להרגיש טוב יותר עם עצמו.

התהליך היה לא פשוט. יצירת נפרדות מהעבר ובניית זהות חדשה. ע"י אופטימיות ואמונה, תומר הרגיש הרבה יותר טוב עם עצמו. הבין ע"י שאלות ותרגילים שנתתי לו מהי זוגיות עבורו. איזה בן זוג הוא מחפש, אילו ערכים הוא מביא לתוך הזוגיות. וגם עכשיו כאשר הוא יוצא לדייטים ומקבל דחייה, אומנם זה לא נעים אך הוא לא לוקח את זה על עצמו ומאשים את עצמו. שוב.. ליצור נפרדות מהסיטואציה עצמה.

תומר שיתף אותי אפילו שהוא הכיר שני אנשים שהפכו להיות חברים ממש טובים שלו באמצעות דייט שלא התפתח למקום רומנטי וכיף לו עם זה.

הוא הודה לי שהוא נמצא במקום הרבה יותר שליו ורגוע בחייו. כבר לא לחוץ כמו פעם למצוא בן זוג. מבין שהוא צריך להגיע למערכת יחסים ממקום שלם, ממקום של ביטחון העצמי. הוא הגדיל את מעגל החברים שלו. והוא הרבה יותר מאושר ומסופק כיום.

לאחר חצי שנה מסיום התהליך האימון שלנו ביחד, קיבלתי הודעה מתומר שהוא נמצא בזוגיות כבר חודשיים עם גבר מדהים והולך לו מצויין. הוא ציין שהוא מאושר וטוב לו.

הייתם צריכים לראות את החיוך שלי באותה שנייה.

אילו הרגעים שנותנים לי סיפוק בחיים.

אני מאושר בשבילך תומר.

האושר שלך, הוא המתנה הכי גדולה שאני יכול לקבל.

תודה לך!